Taroltak a Balaton-felvidék élővilágát bemutató képek a Theodora ásványvíz és a Varázslatos Magyarország fotópályázatán

Több mint 300 pályamű érkezett a Theodora ásványvíz és a Varázslatos Magyarország nemrég lezárult közös fotópályázatára, amely a Balaton-felvidék természeti sokszínűségére hívta fel a figyelmet. A zsűri által odaítélt három fődíj mellett a kezdeményezés szervezői négy különdíjat is kiosztottak a verseny ünnepélyes díjátadóján. A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szakmai támogatásával megvalósított pályázat legjobb fotóit egy kiállítás keretében idén télen több helyszínen is megtekintheti a nagyközönség Balatonfüreden.

Véget ért a „Sokszínű Balaton-felvidék” elnevezésű fotópályázat, amelyet a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szakmai támogatásával indított a Theodora ásványvíz és a Varázslatos Magyarország természetfotó pályázat és természetvédelmi program. A közel három hónapos jelentkezési időszak alatt több mint 300 kép érkezett a szervezőkhöz, amelyből rangos szakmai zsűri választotta ki a legjobb három természetfotót. Az első helyezett Hencz Judit vízi jelenetet ábrázoló ’Kukucs’ című képe lett, a második helyet Ceglédi Ádám rókafivéreket bemutató ’Testvérek’ című fotója szerezte meg, míg a harmadik helyen Borbély Krisztián szintén vizes témájú ’Fekete-fehér partfutó’ című képe végzett. A nyertesek 100 000-től 300 000 forintig terjedő pénzdíjazásban, valamint értékes ajándékcsomagban részesültek. A pályázatot elbíráló szakmai zsűrit olyan szakemberek képviselték mint Máté Bence, Keleti Éva, Potyó Imre, ifj. Vitray Tamás, Suhayda László, Szilágyi Attila és Tóth Zsolt Marcell.

A Balaton-felvidék fontos szerepet játszik vállalatunk életében, hiszen ez a Theodora ásványvíz otthona. Kiemelt figyelmet fordítunk a térség élővilágának megóvására, a felszíni és felszín alatti vizek védelmére, valamint azt is szem előtt tartjuk, hogy Kékkúti üzemünk működését összhangba hozzuk az azt körülölelő csodálatos természeti környezettel. Büszkék vagyunk a partnereinkkel közösen indított kezdeményezésre, amely a szélesebb közönség számára is megmutatta, milyen varázslatos és sokszínű a Balaton-felvidék” – mondta Buzási Dániel, a Theodora ásványvizet forgalmazó Szentkirályi Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója. 

A verseny ünnepélyes díjátadóján az erős mezőnyre való tekintettel négy különdíjat is kiosztottak: a Varázslatos Magyarország portfólió különdíját Orbán Péter és Micskó Zoltán kapták, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság különdíjával Bercsi Gábor gazdagodott, míg a Szentkirályi Magyarország Kft. különdíját Kiss Andrea vihette haza. A díjátadó részeként kiállítás nyílt a pályázatra benyújtott legjobb fotókból, amelyet az érdeklődők november 27-ig a balatonfüredi Vitorlás Étteremben, ezt követően, november 28-tól pedig az Arácsi Népházban tekinthetnek meg. A tárlatban szereplő negyven kép a természetfotósok egyedi szemszögéből mutatja be a tájegység rendkívül gazdag élővilágát és lélegzetelállító természeti sokszínűségét.

Hatalmas öröm volt látni, hogy milyen sok természetfotóst megmozgatott a pályázat témája. A képek hitelesen adják vissza azt a természeti sokszínűséget, amelynek védelme számunkra is kiemelt jelentőséggel bír. Bízunk benne, hogy a közös fotópályázattal hagyományt teremthetünk, hogy minél többekkel megismertethessük a Balaton-felvidék csodáit” – tette hozzá Gaál Péter, a Varázslatos Magyarország alapítója, a Lenergy Magyarország Kft. tulajdonosa.

A Theodora és a Varázslatos Magyarország hosszú évek óta elkötelezetten támogatja a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szakmai munkáját, amelyet a nemzeti park természeti értékeinek megőrzéséért folytatnak. A három szervezet közös küldetésként tekint a Balaton-felvidék természeti kincseinek megóvására, a térség népszerűsítésére, valamint a sokszínű élővilág bemutatására, amelynek fontos állomásaként szolgált az együttműködés. 

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságaként egyik fő feladatunk a biológiai sokféleség megőrzése, ezért szívesen csatlakozunk minden olyan kezdeményezéshez, amely szintén ezt a nemes célt kívánja beteljesíteni. Bízunk abban, hogy a lenyűgöző, életszerű, vagy akár szívmelengető fotókat látva minél többen elmélyülnek a Balaton-felvidék élővilágának felfedezésében, és egyre növekvő tisztelettel fordulnak a páratlan természeti értékeink felé” – mondta Puskás Zoltán, a Balaton-felvidék Nemzeti Park Igazgatóság igazgatója.

 

Egyetlen palack sem tartalmaz BPA-t


A biszfenol A (röviden BpA, képlete (CH3)2C(C6H4OH)2) a műanyaggyártásban használt adalékanyag, amit főleg anyagok lágyítására használnak.

Az elmúlt években több, mint száz tudományos jelentés bizonyította, hogy a BpA több egészségügyi problémáért felel, ezért az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság, az EFSA 2015—ben úgy döntött, hogy korlátozza az élelmiszeripari felhasználását. A PET palackok, mivel közvetlenül érintkeznek az élelmiszerrel, például egyáltalán nem tartalmazhatják ezt az anyagot.

A Szentkirályi Magyarország felelős vállalatként minden jogszabályt maradéktalanul betart, így a vállalat évekkel ezelőtt áttért a BPA-t nem tartalmazó PET granulátumra.