Visszaélés-bejelentő rendszer

Szervezetünk elkötelezett az átlátható és jogszerű működés iránt, ezért a visszaélés-bejelentési rendszer működtetésével az Infoszakértő Adatvédelmi Jogi és Igazságügyi Informatikus Szakértő Irodát bízta meg. Külső szolgáltató bevonása a garancia arra, hogy bárki bejelentést tehessen – akár anonim módon is – a munkaügyi, vagy üzleti kapcsolatok veszélyeztetése nélkül, ha a szervezetünk működésével kapcsolatosan észlelt olyan eseményeket, amelyek szabálytalanságra, visszaélésre utalhatnak. Mindemellett felhívjuk a bejelentők figyelmét, hogy a bejelentett ügyek megfelelő kivizsgálása érdekében szükség lehet a bejelentésben foglalt tartalmak egy részének másokkal történő megosztására. Ennek lehetséges következményeként az anonim bejelentő személyére is fény derülhet, melyet kérünk a bejelentés megtétele kapcsán átgondolni. A megtett bejelentés kivizsgálási folyamatáról, illetve annak eredményeiről a bejelentés egyedi azonosítójára hivatkozva tájékozódhat. A felület lehetőséget ad arra is, hogy a korábban megtett bejelentésekhez további kiegészítéseket észrevételeket tegyen.

Egyetlen palack sem tartalmaz BPA-t


A biszfenol A (röviden BpA, képlete (CH3)2C(C6H4OH)2) a műanyaggyártásban használt adalékanyag, amit főleg anyagok lágyítására használnak.

Az elmúlt években több, mint száz tudományos jelentés bizonyította, hogy a BpA több egészségügyi problémáért felel, ezért az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság, az EFSA 2015—ben úgy döntött, hogy korlátozza az élelmiszeripari felhasználását. A PET palackok, mivel közvetlenül érintkeznek az élelmiszerrel, például egyáltalán nem tartalmazhatják ezt az anyagot.

A Szentkirályi Magyarország felelős vállalatként minden jogszabályt maradéktalanul betart, így a vállalat évekkel ezelőtt áttért a BPA-t nem tartalmazó PET granulátumra.